Sporta likmes ar ticību

Sporta faniem patīk apspriest ne tikai spēles, kas jau bijušas, bet arī tādas, kas vēl būs, un šādās sarunās paredzēšana un pat pareģošana ir neizbēgama. Kamēr tas notiek vienkārši draugu lokā, tā šķiet absolūti pierasta lieta, taču, tiklīdz cilvēki atļaujas pārnest savu pārliecību un ticību nākamajā līmenī – uz sporta likmēm –, tā tie iegūst citu svaru, jo te ir iesaistīta gan nauda, gan publicitāte. Lūk, daži no piemēriem.

  • Pat ja jūs neinteresējaties par sportu, boksera Floida Meivezera (Floyd Joy Mayweather) vārdu, šķiet, nu jau būs dzirdējuši visi. Šobrīd jau Meivezera kontā ir pabeigta boksera karjera ar 50 uzvarām 50 cīņās, padarot viņu par nepārspētu čempionu. Arī slavenais reperis 50 Cent nekad nav šaubījies par Meivezera spējām, tāpēc 2015. gadā atļāvās veikt vienu “maziņu” sporta likmi 1.6 miljonu vērtībā par to, ka Meivezers uzvarēs mačā pret lecīgo Meniju Pakito (Manny Pacquiao). Gan Meivezers, gan 50 Cent sporta likme, protams, uzvarēja.Iespējams, ka, ņemot vērā repera naudas plūsmas apgrozību, nekas briesmīgs nebūtu arī noticis, ja viņš zaudētu, taču te laikam būtiskākais bija izrādīt pārliecību un ticību savam favorītam.
  • Ticēt savam dēlam, protams, ir goda lieta, taču veikt sporta likmes, ka tavs dēls 10 gadu laikā kļūs par britu Golfa kausa ieguvēju, ir jau cita lieta, taču tieši to izdarīja Džerijs Makilrojs (Gerry McIlroy). Kad viņa dēlam Rorijam Makilrojam (Rory McIlroy) bija vien 15 gadu, viņa tēvs veica 200 britu mārciņu sporta likmi par to, ka Rorijs līdz 25 gadu vecumam būs uzvarējis britu Golfa kausa atvērtajā čempionātā. Toreiz bukmeikeri viņa uzvaras iespējas novērtēja kā 500 pret 1. Tā bija patiešām drosmīga sporta likme pat ļoti mīlošam tēvam. Pēc dažiem gadiem, kad Rorija iespējas jau bija paaugstinājušās un bukmeikeri jau tās vērtēja kā 250 pret 1, ar Džeriju Makilroju solidarizējās daži viņa draugi, arī veicot 200 mārciņu lielas likmes. Ticība dēlam attaisnojās un vainagojās ar 171 tūkstoti mārciņu lepnajam tēvam, kā arī vairāku desmitu tūkstošu lielu bonusu tēva draugiem.