Rulete un matemātika.

Alberts Einšteins reiz ir teicis: “Neviens nevar uzvarēt ruleti, ja vien viņš nezog naudu no galda, kamēr krupjē to neredz.”Lai arī neviens parasti necenšas apstrīdēt dižā zinātnieka teikto, šoreiz to vēlas izdarīt daudzi. Turklāt, pastāv uzskats, ka ruletē ir iespējams uzvarēt, izmantojot Einšteina mīļoto fiziku. Vēl viena iespēja ir atrast ruletes ratu, kas atrodas nedaudz leņķī, tādā veidā nodrošinot to, ka bumbiņa apstājas atsevišķos lauciņos biežāk kā citos.

Patiesībā Einšteins ar šo frāzi domāja to, ka ka nav nekādu matemātisku triku, kas palīdzētu gūt uzvaru ruletē. Katrs grieziens ir neatkarīgs no iepriekšējā un no nākošā, kas ir pilnīgi pretēji citām spēlēm, piemēram, Blekdžekam, kur varbūtības ir atkarīgas no izdalītajām kārtīm un tām, kas palikušas kavā.

Vai var uzvarēt ar matemātiku?

Elementārs ieraksts google meklētājā, parādīs miljoniem dažādu ierakstu par to, kā izmantojot dažādas stratēģijas, ir iespējams laimēt ruletē. Dažas no tām darbojas, liels vairums, diemžēl, nedarbojas, bet kā ir patiesībā? Vai matemātika spēj uzvarēt ruleti? Svarīga ir ne tikai derību, bet arī naudas plūsmas kontroles sistēma un stratēģija. Ja google piedāvās, kā vislabāko ruletes stratēģiju izmantot Martingeila stratēģiju, kas patiesībā ir visātrākais veids kā bankrotēt, jo pēc katra zaudējuma dubultojot likmi, ātri vien nonāksiet pie limita un situācijas, ka spēles budžets ir iztērēts.

Jebkura ruletes matemātiskā stratēģija vai naudas menedžēšanas veids, cieš no viena un tā paša likteņa – ja ruletes rats nav nostādīts leņķī, tad uzvaras svara kausi vienmēr būs kazino pusē. Visas stratēģiskās un matemātiskās sistēmas var darboties īstermiņā, taču, skatoties ilgākā laika periodā, sapratīsiet, ka lielākoties ciešat zaudējumus, ne gūstat laimestus. Ir sistēmas, kas iekļauj sevī iespēju likt likmes uz vairākiem skaitļiem, iespējams 20. Šādā gadījumā jūs laimēsiet diezgan bieži, ja laimēsies uzminēt vismaz pusi no šiem skaitļiem. Taču, kad viens no skaitļiem netiks uzgriezts, tad zaudēsiet likmi, kas likta uz visiem pārējiem skaitļiem.

Lai cik sarūgtinoši tas arī nebūtu, ir skaidrs, ka uzvara ruletē ir tikai un vienīgi laimes pirksts, neskaitot reizes, kad talkā nāk fizika ar mazliet ieslīpāku ruletes galdu. Tas mums visiem atgādina mūžu seno patiesību par to, ka azartspēles būtu vēlams uzskatīt par tikai un vienīgi laika kavēkli, nevis naudas pelnīšanas veidu, kurā būtu jāiegulda visi savi ienākumi.