Pokera Ginesa rekordi

Ginesa rekordu grāmata – tā ir reāla grāmata un milzīga datu bāze, kas ik gadu reģistrē visdažādākā veida rekordus visā pasaulē. Arī pati Ginesa rekordu grāmata ir nonākusi savā datu bāzē, jo šī ir visvairāk tiražētā grāmata pasaulē. Pokerim un tā spēlmaņiem, protams, arī ir īpaša vieta rekordu grāmatā – lai te nokļūtu, vajag tikai apņēmību un skaidru mērķi, tieši tāpat kā pokera spēlē. Piedāvājam apskatīt vien dažus no interesantajiem pokera rekordiem!

  1. Garākais pokera spēles maratons, ko pieveicis viens indivīds. Fils Lāks (Phil Laak) zināja, ka vēlas iekļūt Ginesa rekordu grāmatā un zināja, ka vēlas to darīt kopā ar savu iemīļoto pokera spēli, tāpēc viņš izlēma pārspēt rekordu par visilgāko pokera maratonu. Viņš devās uz The Bellagio Casino Lasvegasā ar mērķi spēlēt pokeri 80 stundas, tādējādi pārspējot iepriekšējo rekordistu par divām stundām, taču, kad 80 stundas bija pagājušas, Lāks vairs nespēja apstāties – viņš turpināja spēlēt un kopā pie pokera galda pavadīja 115 stundas pēc kārtas! Šajā laikā viņš paspēja sapelnīt 6766 dolārus, ko vēlāk dāsni ziedoja kādam labdarības fondam.
  2. Garākais pokera turnīrs. Kad 2003. gada 15. decembrī uz kāršu galda parādījās pēdējās kārtis, kopš spēles sākuma bija pagājušas 48 stundas, 55 minūtes un 58.5 sekundes. Šo turnīru iesāka 115 spēlētāji, no kuriem katrs iemaksāja 700 dolāru, bet turnīra uzvarētājs Deimons Šūlenbergers (Damon Shulenberger) spēles beigās iekasēja 18240 dolāru lielu summu. Šis garākā turnīra rekords pārspēja iepriekšējo garo spēli par veselām 12 stundām!
  3. Lielākais pokera turnīrs internetā. PokerStars ir pasaulē lielākā pokera platforma internetā un to viņi arī pierādīja, organizējot pašu lielāko turnīru, ko pat grūti iedomāties. Divi simti divdesmit pieci tūkstoši cilvēku iemaksāja pa vienam dolāram, lai varētu piedalīties šajā turnīrā – sanāk, ka visi šie cilvēki kļuva par daļu no rekora uzstādītājiem, tātad – viņi kļuva par daļu no vēstures. Rekordlielais turnīrs notika 2013. gada 16. jūnijā un par tā uzvarētāju tika atzīts pokera spēlamanis no Krievijas, kas sevi dēvā par Mr.SlavaPro. Viņš savā īpašumā ieguva 250 tūkstošus dolāru.

Interesanti, ka ar šo rekordu, PokerStars jau piekto reizi lauza paši savu uzstādīto rekordu, tādējādi pierādot, ka konkurentu šajā ziņā viņiem nav, bet viņi paši var atļauties arvien vairāk. Ja 2008. gadā rekorda uzstādīšanai pietika ar 35 tūkstošiem dalībnieku, tad pēc pieciem gadiem Ginesa rekordam jau vajadzēja 225 tūkstošus pokera spēlmaņu! Iespaidīgi!