Lai gan daudzi liekulīgi vai neapdomīgi mēdz apgalvot, ka totalizatoros tikai izklaidējas un par naudu nedomā, tā īsti nevarētu būt taisnība, jo tieši iespēja zaudēt vai iegūt naudu ir tā, kas atšķir totalizatoru no vienkāršas prognožu izteikšanas, piemēram, pirms kāda sporta notikuma.
Totalizatori ir bizness to īpašniekiem, tā nav labdarības iestāde vai veiksmes karuselis visām iesaistītajām pusēm – tas ir jāapzinās, pirms izdarāt likmes, jo tikai tā jūs spēsiet atbildīgi izturēties gan savas uzvaras, gan zaudējuma gadījumā.
Totalizators noteikti ir īstā vieta, kur atcerēties seno latviešu sakāmvārdu: “Labāk zīle rokā nekā mednis kokā!” Kā to saprast? Pavisam vienkārši – labāk likt lielākas likmes par drošākām uzvarām un mazākas likmes par ne tik drošām. Tiesa gan – biežāk gan cilvēki totalizatoros seko teicienam: “Kas neriskē, tas nevinnē!”, taču tieši šāda attieksme noved pie muļķīgu un pārgalvīgu lēmumu pieņemšanas, ko visbiežāk pēc tam nākas nožēlot. Vienmēr, pirms likmju izdarīšanas, godīgi atbildiet sev uz jautājumu – cik pārliecināts es esmu, ka konkrētā komanda uzvarēs? Jo lielāka ir jūsu ir jūsu pārliecība, jo vairāk tā balstās jūsu zināšanās par komandu un tās pretiniekiem, jo lielāku likmi jūs varat atļauties. Ja par komandas izredzēm esat pārliecināts tikai par 50%, tad nevajag pārspīlēt ar likmes lielumu!
Uzzini vairāk- https://www.optibetsports.lv/
Otrs būtisks princips, pie kā derētu pieturēties, lai totalizatoru dēļ neciestu jūsu finanses, ir konkrētu un reālu mērķu izvirzīšana. Nevajag tēlot, ka jebkurš laimests ir labs un jebkurš zaudējums ir sīkums! Tā ir jūsu nauda, ko jūs kontrolējat, nevis nevaldāma upe, kura jūs nes! Izvirziet sev mērķi, cik eiro gadā vēlaties ar totalizatoru palīdzību nopelnīt. Izvirziet reālu un ieguldītajai summai proporcionāli tuvu mērķi – iespējams, sākumā tas šķiet nevajadzīgi un pat uztraucoši, jo pastāv iespēja mērķi nesasniegt, taču patiesībā tas jums reāli palīdzēs brīžos, kad “nagi niez” izdarīt kādu nedrošu vai pārāk lielu un riskantu likmi.
Trešā lieta, ko jūsu naudas maciņš jums noteikti ieteiktu, ja vien spētu runāt – regulāri izņemiet nopelnīto naudu no sava totalizatora konta! Tas ir ļoti būtiski, jo, būsim godīgi – kamēr nauda ir totalizatorā, tā nav nopelnītā nauda, bet gan nauda, ko, iespējams, jau rīt ieguldīsiet riskantā likmju darījumā un pazaudēsiet. Par nopelnītu naudu var uzskatīt tikai to naudu, kura neatgriežas totalizatora likmju karuseļos, bet kuru priecīgi iztērējat kādā citā sev svarīgā nodarbē.
Totalizators ir lielisks sabiedrotais, ja citās dzīves sfērās trūkst azarta, taču neļaujiet tam valdīt pār jūsu finansēm – esiet godīgi pret sevi un uzstādiet sev principus, ko nepārkāpsiet, jo zaudēt naudu totalizatorā prot katrs muļķis, bet nopelnīt – tikai gudrs cilvēks.