Spēļu kārtis un populārākās spēles.

Spēļu kārtis ir populārs laika kavēklis jau no to izgudrošanas brīža un to popularitāte cilvēku vidū nav mazinājusies, pat par spīti tam, ka lielākā daļa kāršu spēļu tiek dēvētas par azartspēlēm, kas ir ne tikai nodarbe pilngadību sasniegušajiem, bet arī šo spēļu spēlēšana sabiedriskā vietā nav gluži atļauta (piemēram, skolās).

Iespējams, tieši tas ir kalpojis par iemeslu tam, kādēļ dažas spēles ir ieguvušas pašas savu kāršu kavu un izskatu, jo spēlēšana ar parastajām kārtīm nav bijusi opcija. Par piemēru šādai spēlei var minēt UNO, kas sākotnēji tika spēlēts ar parasto kāršu kavu, nevis speciāli radīto krāsaino. Bet par visu pēc kārtas. Zemāk neliels ieskats par populārākajām kāršu spēlēm.

Solitaire

Kurš gan nepazīst šo kāršu kārtošanas spēli, par kuras popularitāti mūsdienās ir jāpasakās Windows operētājsistēmai un, kuru spēlējot ir izaudzināta vesela paaudze. Tā ir kāršu spēle, ko spēlē viens spēlētājs. Patiesībā zem šī nosaukuma slēpjas spēļu grupa. Kopš Microsoft iekļāva šo spēli savas operētājsistēmas pamata paketē, tai seko kāda problēma, kas ir visai globāla – darba apjoma mazināšanās. Ņujorkas mērs Blumbergs pat reiz atlaida kādu darbinieku, kad ieraudzīja viņa darba ekrānā Solitaire logu, kas tika spēlēts darba laikā. Tā, lūk!

Uno.

Vēl viena lieliska spēle, kas sagādājusi jautrus brīžus visai ģimenei. Lai arī tiek spēlēta ar speciālajām kārtīm nevis parasto 52 kāršu kavu, tā tiek pieskaitīta pie Crazy Eight spēļu grupas. Spēlē izmanto 108 kārtis un mērķis ir iegūt 500 punktus. Pirmais spēlētājs, kurš to izdara, ir uzvarētājs. Laika gaitā kāršu dizains ir mainījies, bet pamatdoma ir palikusi tāda pati.

Blackjack.

Blek’dzeks, jeb daudzviet saukta arī par Acīti, ir viena no populārākajām kazino un arī saviesīgu pasākumu kāršu spēlēm, ar ko konkurēt varētu vienīgi pokers. Tā ir kāršu spēle diviem un parasti tiek spēlēta pret dīleri. Spēles galvenais mērķis ir iegūt kāršu kombināciju, kuru vērtība ir 21 vai arī lielāku kāršu vērtību kombināciju nekā tā ir krupjē kārtīm, taču vērtība nevar pārsniegt 21. Jau no sešdesmitajiem gadiem, šī spēle ir pievilinājusi daudzus, kuri cer gūt uzvaru ar kāršu skaitīšanu, atmiņu, matemātiku rūpīgu lēmumu pieņemšanu saistībā ar spēles gaitu.

Kāršu spēles ir radītas atpūtai un prāta atbrīvošanai nolūkā labi pavadīt laiku, tādēļ, iesakām nesarēžģīt procesu un izbaudīt spēles gaitu!